Game of Thrones’un Yıldızı Lena Headey, ‘White House Plumbers’ın Kadrosunda

Game of Thrones’un Yıldızı Lena Headey, ‘White House Plumbers’ın Kadrosunda

  30. Nisan 2021

  23 Okunma

Lena Headey, Watergate skandalını araştıran HBO dizisi “White House Plumbers”ın kadrosuna katıldı, Headey, adı daha önce duyurulan oyuncular Woody Harrelson, Justin Theroux ve Domhnall Gleeson’a katıldı. Beş bölümlük dizi, Başkan Nixon’un kendi siyasi sabotajcıları ve Watergate beyni E. Howard Hunt (Harrelson) ve G. Gordon Liddy’nin (Theroux), gayretle korumaya çalıştıkları başkanlığı kazara nasıl devirdiğini anlatıyor. Headey, E. Howard Hunt’ın karısı Dorothy Hunt rolünde oynayacak. Dört çocuk annesi ve aktif bir CIA çalışanı olan Dorothy, kocasının felaket getiren talihsizliklerine kendini kaptırırken ailesini bir arada tutmaya çalışıyor. Dizi, Headey’i HBO’ya geri getiriyor. Oyuncu en çok, aynı kanalın efsaneleşen fantastik drama dizisi “Game of Thrones”taki Cersei Lannister’ı oynamasıyla tanınıyor. Game of Thrones’ta beş Emmy adaylığı ve Altın Küre adaylıkları kazanan Headey’in bilinen rolleri arasında “Terminator: The Sarah Connor Chronicles”, “300”, “Fighting with My Family” ve “Dredd” gibi filmler bulunuyor. Dizini diğer oyuncuları Harrelson ve Theroux, başrolün yanı sıra yönetici yapımcılığı üstlenecekler. “Veep” dizisinin yazarları ve sorumlu yapımcıları Alex Gregory ve Peter Huyck diziyi yarattı ve baş yapımcılığı üstleniyor. “Veep” dizisinin yönetmeni David Mandel, beş bölümün hepsinin sorumlu yapımcılığını ve yönetmenliğini yapacak. Ruben Fleischer ve David Bernad, wiip için Paul Lee, Nne Ebong ve Mark Roybal’la birlikte idari yapımcılığı üstlenecek. “Succession” yönetici yapımcısı Frank Rich ve Gregg Fienberg de bu dizide aynı görevde bulunacak. Dizi, HBO ve wiip arasında bir ortak yapım olacak. Mandel şu anda HBO’da genel bir anlaşma altında.

Lena Headey, Watergate skandalını araştıran HBO dizisi “White House Plumbers”ın kadrosuna katıldı, Headey, adı daha önce duyurulan oyuncular Woody Harrelson, Justin Theroux ve Domhnall Gleeson’a katıldı. Beş bölümlük dizi, Başkan Nixon’un kendi siyasi sabotajcıları ve Watergate beyni E. Howard Hunt (Harrelson) ve G. Gordon Liddy’nin (Theroux), gayretle korumaya çalıştıkları başkanlığı kazara nasıl devirdiğini anlatıyor.

Headey, E. Howard Hunt’ın karısı Dorothy Hunt rolünde oynayacak. Dört çocuk annesi ve aktif bir CIA çalışanı olan Dorothy, kocasının felaket getiren talihsizliklerine kendini kaptırırken ailesini bir arada tutmaya çalışıyor. Dizi, Headey’i HBO’ya geri getiriyor. Oyuncu en çok, aynı kanalın efsaneleşen fantastik drama dizisi “Game of Thrones”taki Cersei Lannister’ı oynamasıyla tanınıyor.

Game of Thrones’ta beş Emmy adaylığı ve Altın Küre adaylıkları kazanan Headey’in bilinen rolleri arasında “Terminator: The Sarah Connor Chronicles”, “300”, “Fighting with My Family” ve “Dredd” gibi filmler bulunuyor. Dizini diğer oyuncuları Harrelson ve Theroux, başrolün yanı sıra yönetici yapımcılığı üstlenecekler. “Veep” dizisinin yazarları ve sorumlu yapımcıları Alex Gregory ve Peter Huyck diziyi yarattı ve baş yapımcılığı üstleniyor.

“Veep” dizisinin yönetmeni David Mandel, beş bölümün hepsinin sorumlu yapımcılığını ve yönetmenliğini yapacak. Ruben Fleischer ve David Bernad, wiip için Paul Lee, Nne Ebong ve Mark Roybal’la birlikte idari yapımcılığı üstlenecek. “Succession” yönetici yapımcısı Frank Rich ve Gregg Fienberg de bu dizide aynı görevde bulunacak. Dizi, HBO ve wiip arasında bir ortak yapım olacak. Mandel şu anda HBO’da genel bir anlaşma altında.

Yorum Alanı
POPÜLER HABERLER
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden hdmerkezi.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.