Meksika’da Yaşanan Skandalı Anlatan “El Baile de los 41″den Fragman!

Meksika’da Yaşanan Skandalı Anlatan “El Baile de los 41″den Fragman!

  15. Nisan 2021

  124 Okunma

El Baile de los 41, Meksika’da 20. yüzyılın başlarında yaşanan bir skandalı konu edinerek hayata geçirildi. Şimdi ise filmin resmi fragmanı yayınlandı. El Baile de los 41, Netflix üzerinden tüm dünyadaki izleyicilerinin karşısına geçecek. David Pablos’un yönetmen koltuğuna oturduğu El baile de los 41, Mexico City’de bir eve düzenlenen baskına odaklanılıyor. Baskında birçok erkek kadın kıyafetleri giymiş olarak yakalanır. Hükümetin bu olayın üzerini örtmek istemektedir. Ancak basın olayı kamuoyuna açıklamak için çabalar çünkü baskında yakalananlar toplumun üst kısmına mensup insanlardır. Monika Revilla tarafından kaleme alınan El baile de los 41, 1901 yılında geçiyor. Fragmanda da 42 erkeğin baskında yakalandığı, ama 41’inin sayıldığı görülüyor. Yazar Monika Revilla, bu proje için 6 yıl önce çalışmaya başlamıştı. Çalışma, hükümet hibesi altında bulunuyordu. Senarist, bu konuda şu sözleri sarf etti: “Yeni neslin büyük çoğunluğu dedikodu olarak ilerleyen yıllara aktarılan bu hikayenin farkında olması için bu çalışmanın çok önemli olduğunu düşündüm.” Ayrıca yönetmen Pablos, El Baile de los 41’in Meksika medyasında LGBTİQ+’ı temsil etme açısından da önemli olduğunu belirtiyor. Film 12 Mayıs tarihinde Netflix’teki yerini alacak.

El Baile de los 41, Meksika’da 20. yüzyılın başlarında yaşanan bir skandalı konu edinerek hayata geçirildi. Şimdi ise filmin resmi fragmanı yayınlandı. El Baile de los 41, Netflix üzerinden tüm dünyadaki izleyicilerinin karşısına geçecek.

David Pablos’un yönetmen koltuğuna oturduğu El baile de los 41, Mexico City’de bir eve düzenlenen baskına odaklanılıyor. Baskında birçok erkek kadın kıyafetleri giymiş olarak yakalanır. Hükümetin bu olayın üzerini örtmek istemektedir. Ancak basın olayı kamuoyuna açıklamak için çabalar çünkü baskında yakalananlar toplumun üst kısmına mensup insanlardır.

Monika Revilla tarafından kaleme alınan El baile de los 41, 1901 yılında geçiyor. Fragmanda da 42 erkeğin baskında yakalandığı, ama 41’inin sayıldığı görülüyor. Yazar Monika Revilla, bu proje için 6 yıl önce çalışmaya başlamıştı. Çalışma, hükümet hibesi altında bulunuyordu. Senarist, bu konuda şu sözleri sarf etti: “Yeni neslin büyük çoğunluğu dedikodu olarak ilerleyen yıllara aktarılan bu hikayenin farkında olması için bu çalışmanın çok önemli olduğunu düşündüm.”

Ayrıca yönetmen Pablos, El Baile de los 41’in Meksika medyasında LGBTİQ+’ı temsil etme açısından da önemli olduğunu belirtiyor. Film 12 Mayıs tarihinde Netflix’teki yerini alacak.

Yorum Alanı
POPÜLER HABERLER
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden hdmerkezi.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.